Skip to content

Minu uhke kellake: Garmin Vivosmart HR

Kes on lugenud, siis teab, et emadepäevaks sain kingituseks cellularline easyfit hr aktiivsuskella, millega ma üldse rahul polnud. Luges pulssi täiesti suvalt, sammusid tuli ikka väga palju, näiteks teiselt korruselt esimesele kõndisin 500 sammuga. Lisaks siis sellele, et kord tulid kõned kellale ka üle ja kord mitte ning mind ajas see kergelt öeldes närvi, õnneks saime Raigoga kokkuleppele ja käisime Expertis kella vahetamas, uueks valikuks sai Garmin Vivosmart HR.

Kell on suurem kui eelmine, aga mind ei häiri, sest ta pole ikka nii suur lärakas nagu Polar M400. Käel on väga mugav. Algul ma küll suutsin kogu aeg valesti selle peale panna, kord liiga õrnalt ja siis jälle pika peale hakkas soonima, nüüd olen siis suutnud sobivaks sättida. Rihm on mõnusast kummist, seega käel ei libise ja lahti ka niisama ei tule, näiteks cellularlinega juhtus mitu kord nii, et Annit tõstes tuli kella rihm lahti.
Kannan kella ka öösiti, kui ta just ei ole parasjagu laadimas, mind ei sega absoluutselt!

Sammusid loeb minu meelest enam vähem õigesti, olen mitu korda testinud kõndimise ajal, kas ikka loeb ja mitu sammu ta juurde liidab, pole täheldanud küll, et metsa poole paneks. Eks kadu on ikka, näiteks toas liikudes vahel ta ei loe või on see siis liiga väike vahemaa, sest annab märku, et ma liiguksin. Ja kui ma kodulehelt vaatasin, et sammude arvelt arvutab ka distantsi, mis on ühes päevas läbitud, siis see tekitab minus ka kohati küsitavust, sest õues jalutades töötab mul telefoniga ka endomondo ja kui ma tulemusi võrdlen, siis mitte kunagi pole need isegi ligilähedased, kellal on alati vähem, samal ajal kui Karini polari tulemus ühtib minu telefoniga. Meeldib see, et iga päev on uus eesmärk sammudega, näiteks eile oli selleks 6967 sammu, ületasin selle, siis täna on vaja teha 7385 sammu, aga päris nii ei ole, et tehes topelt arv samme, siis järgmisel päeval ongi see uus eesmärk, vaid kell ikka ise arvutab ja kalkuleerib. Minu rekord on 13445 sammukest, päeva eesmärk oli siis 7374 ja järgmine päev 7816, ehk siis ehe näide, et sinust ei võeta kohe viimast, vaid liigud tasapisi suuremate eesmärkide suunas.

Mis puutub pulssi, siis see tundub minu jaoks usaldusväärne, kuigi kõige täpsema tulemuse saaks pulsivööga, paraku seda kella pulsivööga ühendada ei saa. Võimlemispeo proovipäeval oli mul hing paelaga kaelas, sest õues oli väga-väga palav ja see pidev “teeme algusest” väsitas ka, tundsin isegi, et pulss on raudselt kõrge ja seda näitas ka aktiivsuskell, pulss oli vahelduva eduga 150-174. Ja puhkemomendis 59-64 ühikut (average resting). Hea võrrelda cellularline omaga, mis vahel puhkemomendil näitas pulssi 110, magades! Tänu võimalusele randmelt pulssi mõõta määrab see sinu aktiivsuse taseme – intensity minutes. Nädala eesmärk on 150 minutit minul, hetkel olen täitnud 106 minutit, millest 44 on moderate intensity (nt. rattasõit aeglasemini kui ~16km/h, kiiresti kõndimine kuid mitte kiirkõnd) ja 31*2 minutit vigorous intensity (nt.kiirkõnd, jooksmine, hüppe nööriga hüppamine).
Pulsiga mõõdab kell ka und, mina olen pannud ise eesmärgiks magada 8h, aga noh jah, vahel saan selle täis, vahel mitte.

Eesmärk, mida ma pole veel kordagi täis saanud on läbitud korrused/trepiastmed. Nõuab kümmet, me elame teisel korrusel, astmeid on kõvasti üle kümne ja alla-üles käin ka päevas mitmeid kordi, kuid rekordi olen saanud 9/10-st, enamjaolt 2. Kuidas see siis toimib? Kui kellelgi sama kell ja oskab lähemalt seletada, siis oleksin üks suur kõrv, sest ülejäänu on mulle arusaadav.

Nagu ma sissejuhatuses mainisin, siis eelmisel aktiivuskellad tulid teated läbi väga suvaliselt, kord vibreeris kõnede ajal, kord mitte – õnnemäng. Ma ei kasuta seda funktsiooni pidevalt, kuid õues enamasti küll, mil telefon on vankrikorvis hääletuna, nii et oluline on siiski mul teada, mil keegi helistab, samal ajal Annit äratamata. Sõnumid, kõned, erinevad teated telefonilt pole probleemi valmistanud enam, algul seadistamine tundus küll raske ja võttis aega, kuid nüüd lülitan bluetoothi sisse ning kell ja telefon ühenduvad ise koheselt omavahel.

Telefonis näeb siis erinevaid kokkuvõtteid: Vasakul on minu uni, keskel tänane päev, paremal selle nädala intensity minutes.
Laadimine käib juhtmega arvutist, ei saa eraldi kellaosa välja võtta nagu mõnedel aktiivsuskelladel.

Ehk siis mina olen oma kellakesega super rahul! Ostsime selle Expertist ja hinnaks 129.90€ – selle raha eest kella rohkem kui küll! :)

Be First to Comment

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga