Skip to content

18 päeva autota

Mul on load olnud üle 3 aasta ja sellest momendist, kui ma need sain, pole põhimõtteliselt päevagi olnud, mil ma ei omaks autot. Arvesse ei lähe remondid ja muud säärased asjad, st 98% ajast olen saanud ise liikuda, kuhu hing ihanud on. Probleemideta päris mitte, sest bemm meid vahel ikka armastas Eestimaa loodust nautima jätta, aga polnud viga – saime hakkama!

Uue auto vajadus, õigem oleks öelda plaan, tekkis juba eelmisel kevadel, tahtsime lihtsalt ökonoomsemat pereautot. Meie viiene küll võttis päris vähe, nii 6-7 liitrit sajale ja oli üldse igas mõttes väga mugav, vajalikke jubinaid leidis ka kõikjalt, kuid pereautoks ma seda siiski ei liigitaks. Tookord kuidagi see ettevõtmine ei edenenud ja lõpuks jäin ma juba puhkusele ning seejärel dekreeti, nii et soiku ta vajuski. Jäi kokkulepe, et talveks kindlasti uus auto, aga noh lapse kõrvalt aeg läheb tõesti nii kiiresti, ühel hetkel juba puudelt lehed langesid ja me polnud auto müümisega endiselt väga tegelenud ega ka uue vaatamisega. Samas see vana auto nagu teenis kah. Ja siis juhtuski see, et ühel ilusalt veebruarikuu päeval sõitsin Anniga mõnusasti Sauelt koju, kui va neljarattaline sõbrake otsustas keset sõitu välja surra. Sellel samal momendil sain aru, et enam seda müümist edasi lükata ei saa (nalii.. sai, kaks kuud lausa!), iga nädalavahetus remontimist ja ikka sama jama juhtus, kuniks isa leidis vea üles, tegi korda, Raigo pesi puhtaks ja minu ülesandeks jäi autost pildid teha müügikuulutuse jaoks. Läks kuu, mis ta läks, aga mai lõpus polnud keegi veel ära ostnud seda ja minul juba tekkis hirm, et jääbki teine meile kätte, alla turuhinna ära ka ei tahtnud anda, aga sain kinnitust, et igale asjale leidub ostja, nii saimegi 30.mai õhtul oodatud kõne ja kahe tunni pärast oli auto müüdud. JESSSS!

Tegelikult oli see korraga “JESSSS!” ja “Oota, aga millega me nüüd sõidame?”. Appi, kui tüütu on otsimine, aga iga õhtu istusime erinevates portaalides ning kammisime neid läbi, mitte midagi meile. Eesmärk oli endiselt leida universaal kerega pereauto, mida oleks odav pidada ja igas mõttes ökonoomne, Raigo tahtis kindlasti manuaalkastiga ja bensiini, kuid mina olen rohkem diisli peale meelestatud. Nii siis läkski, et algsest “Peale škoda ma midagi ei vaata” sai üsna kiirelt “Kõik margid ja sordid on täna juba vaadatud” ning oma latti aina rohkem langetasime, sest meil oli ka kindel budget.

Laupäeval panin ühte Facebooki gruppi kuulutuse, mida otsimas oleme ja ehk ikka on mõni auto, mis täpselt meie juurde oma uut kodu tahaks. Lootusi kõrgeks ei seadnud. Üks variant tegelikult oli ka olemas, kuid see oli selline “neeeeh…” rohkem, käib kah ja enam nii tuli takus polnud kah, võis veel veiderdada, kuigi teistest sõltumine on nii TÜÜÜÜTUUUUUU!

Uskumatul kombel saabuski täpselt selline pakkumine, mida me oodanud olime. Algselt küll veidi tõrkusime, päris aus olla, siis keerasime keset päeva kolmekesi kõik magama, olenemata plaanist kindlalt üht autot minna ükskõik kuhu vaatama, lihtsalt et oleks mingigi success peale netis tuulamise. Enne magamist mõtlesin, kas sõidame Koeru või Sakku, ei tea, ärgates oli vastus selge ja võtsime suuna Saku poole. Vedas, kuna poolel teel meenus, et Kaiu perel on samasugune auto ja äkki tema küljeluu saab aidata meil valikut teha, oskab rohkem tüüpvigu vaadata, nii ka läks, saime hoopis veel põhjalikuma diagnostika, kui oodata oleksime osanud. Minu jaoks oli kohe pilt selge – selle autoga me siit ka koju lähme! Raigo vajas seedimiseks natuke pikemat mõtlemisaega, kuid veidi peale poolt kümmet sõitsime oma uue pereliikmega koju. :)

Täna lasime hoolduse ära teha ja oleme super rahul! Mõnusalt suur auto, maanteel sõidaks nagu laevaga, kütust võtab vähe, värv on ilus tumepruun, toonitud klaasid, pagasiruumi võin panna nii Anni vankri kui ka vanaema käest saadud moosi-ja mahlapurgid ning kott kartuleid kah, ruumi on veel ülegi. Ja mis puutub Raigo algsetesse tingimustesse, siis manuaalkastiga on auto küll, kuid siiski diisel. :P KOMPROMISS! Rääkides veel budgetist, siis auto koos hooldusega jäi alla piiri, nii et kas on veel midagi, mis saaks rohkem head meelt hetkel teha?! Saame jälle ise liikuda!

Ei ole pestud, vaid hoopis kahe vahuveiniga üle pritsitud, kuid pärast seda sai küll otse pesulasse sõidetud, sest kõik küla putukad olid end meie auto külge liiminud, ega isegi ei tahtnud seda väga katsuda!

6 kommentaari

 1. Kui me mõned aastad tagasi autot ostsime, ütles mees kohe, et hea pereauto. Kah viiene bemm, universaal ja puha 😀 Ma olen rahul küll. Meil nüüd lisaks x5 ka ja no otsustatud on, et kui kuskile minek on, lähme sellega, sest ruumi on lihtsalt niiiii palju. Küttekulu neil kahel muidugi ei võrdle.. 😀

  • anukasss anukasss

   Meil oli viiene sedaan, veidi vanem ka kui teil, aga noh mahukas küll, kahekesi oli ruumi küllaga ja mahtus sõprugi peale, kuid lapsega muutus kitsaks, eriti kui vanker jne oli vaja peale võtta. Aga ma olen üllatavalt rahul VW-ga, arvestades et mu süda ihkab pigem bemmi või audit, kuid hetkel tuli siiski mõelda, mis on rahakotile sõbralikum. :)

 2. Ma mäletan siiani kui Mürakas mulle märtsis helistas ja teatas, et meie passatil ütles käigukast üles. Kuna auto ise oli juba üle kümne aasta vana, siis otsustasime, et me ei hakka sellele ulme summasid (käigukasti remont 2000€ nagu wat?) kulutama, see oleks olnud lihtsalt äärmiselt mõttetu ja kunagi oleks nii või naa auto müümisega täie rauaga miinustesse jäänud (sinna autosse oli juba enne äärmiselt palju raha pandud). Nii me otsisime nädal aega endale seda õiget. Mina teadsin kohe, et peab olema universaal valge skoda superb, sest see on nii jõhkralt mahukas. Terve elamise võib sinna toppida. Nii ma siis lappasin lehti ja lootsin hinges, et leiaks väikese läbisõiduga valge skoda endale. Ühel hetkel olimegi ühe omanikud, ise siiani sillas :D

  • anukasss anukasss

   Jaa, me vaatasime ka superbe, kuid mulle meeldivad ainult uued ja need kõvasti kallimad, sest ma tahaks lisasid ka, mitte lihtsalt kesta ja nelja ratast :D. Teil passat oli manuaal või automaat?
   Mürakas… hehehe

   • Meil 2012 aasta oma ja täitsa mõnus mugav. Ise load saan, siis tahaks midagi väiksemat, sest selle suure kerega on nii nõme manööverdada :D

    Passatil oli meil automaat. Oleks manuaal olnud, siis oleks mees ise saanud putitada aga automaadiga ei viitsinud ta jamama hakata, sel vaja fäänsimaid tööriistu ja diagnosti ja mida kõike veel :D

    • anukasss anukasss

     See oli üks põhjuseid, miks me manuaali võtsime, et üks mure on vähem :D.

     Ja kere suurusega harjub kiiresti! Ma pikalt sõitsin nüüd sedaaniga, hetkel universaal tundub jube laev, aga täna parklas sain kenasti hakkama, õnneks parkimisandurid aitasid kah, kuid kohati mu jaoks häirivad jällegi, harjunud ise hakkama saama. :P

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga